Mladošovice
K obci patří osady Lhota a Petrovice

O obci

Vznik vesnice spadá do 11.století. Její název je odvozen od jména Mladoš, pravděpodobně náčelníka rodu. První písemné zmínky jsou však až od r. 1367, kdy zde augustiniáni z třeboňského kláštera sčítali poddané.
Uprostřed vesnice se nachází kostel sv. Bartoloměje, který již v té době stál. Jeho věž byla
postavena v r.1499.
V místě je obecní úřad, který sídlí v budově národní školy, mateřská škola, pohostinství s kulturním sálem, obchod se smíšeným zbožím, obecní knihovna, hřbitov na kterém je pochován významný jihočeský malíř Jan Kojan. Jednou z největších kultutních akcí bývá pouť na svátek Vojtěcha (23.4.).

K obci patří osady Lhota a Petrovice.

Ve Lhotě se nachází chatová oblast. V létě jsou zde pořádány taneční zábavy na přírodním parketu, turnaj v nohejbale, divadelní představení a jiné kulturní akce.
Petrovice jsou převávážně chalupářskou osadou.

Osada Petrovice

Osada Lhota

24. 5. Jana

Zítra: Viola

V záložce Firmy a organizace je seznam firem na revize kotlů. Revizora si musíte objednat dle typu kotle sami, revize musí být provedena do konce roku 2016.

.

Nabídka služeb

Dana Kodrasová ,
Kostelní 119,