Seznam zón IDS Mapa zón IDS Integrovaný a zařazených obcí Jihočeského kraje dopravní systém zónA název zóny zAřAzené obce 100* České Budějovice - MHD České Budějovice 101 České Budějovice - IDS České Budějovice 102 Hrdějovice Hrdějovice, Borek, Dobrá Voda u ČB, Dubičné, Hlincová Hora, Adamov, Hůry, Jivno, Libníč, Rudolfov, Srubec, Úsilné, Vráto 103 Kamenný Újezd Kamenný Újezd, Doubravice, Heřmaň, Borovnice, Nedabyle, Nová Ves,Plav, Roudné, Staré Hodějovice, Včelná, Vidov 104 Hluboká nad Vltavou Hluboká n.Vlt., Hosín 105 Boršov nad Vltavou Boršov n.Vlt., Homole, Planá 106 Dubné Dubné, Čejkovice, Dasný, Branišov, Litvínovice, Lipí, Habří, Kvítkovice 108 Ševětín Ševětín, Chotýčany, Mazelov, Drahotěšice, Vitín, Vlkov 109 Lišov Lišov, Hvozdec, Štěpánovice, Zvíkov 110 Borovany Borovany, Ledenice, Ostrolovský Újezd, Strážkovice 111 Jílovice Jílovice, Petříkov 116 Pištín Pištín, Žabovřesky, Břehov 117 Zliv Zliv, Zahájí, Mydlovary, Olešník 123 Římov Římov, Komařice, Mokrý Lom, Doudleby, Střížov 125 Trhové Sviny Trhové Sviny 126 Olešnice Olešnice 127 Libín Libín, Mladošovice 129 Záboří Záboří, Strýčice, Radošovice 130 Jankov Jankov, Čakov 131 Vrábče Vrábče, Hradce Mapa zón IDS Jihočeského kraje - pilotní oblast Českobudějovicko. * Tarifní zóna IDS JK č. 100 = tarifní zóna č. 01 dle Tarifu Dopravního podniku města České Budějovice. 117104108109102100+101116129205210202131Pištín 206208609130106Ceské 105103110127111125126123Zliv Záborí Brloh Kremže Vrábce Libín Dubné Nová Ves Holubov Velešín Nemcice Kamenný Újezd Rímov Olešnice Trhové Sviny Borovany Jílovice Hluboká n. Vlt. Ševetín Lišov Hrdejovice Budejovice Jankov Boršov n. Vlt. Jihočeského kraje zónA název zóny zAřAzené obce 205 Nová Ves Nová Ves 206 Holubov Holubov, Srnín, Dolní Třebonín, Chlumec, Zlatá Koruna, Mojné 208 Velešín Velešín, Zvíkov 210 Brloh Brloh 609 Němčice Němčice, Chvalovice, Mahouš, Babice pojeďte s námi ... ids@jikord.cz Křemže Křemže www.idsjk.cz / ids@jikord.cz www.idsjk.cz IntegrovAný doprAvní systém JIhočeského krAJe K 1. lednu 2017 byl zaveden Integrovaný dopravní systém Jihočeského kraje (dále jen IDS JK) v okolí krajského města České Budějovice. V rámci pilotního provozu jsou nabízeny předplatní časové jízdenky společné pro pravidelné dojíždění vlaky ČD, linkovými autobusy smluvních dopravců, trolejbusy a autobusy MHD Budějovice (v zóně 01). Tuto jízdenku si zakoupíte na předem určené období (7, 30 anebo 90 dní) pro vybrané zóny. Cena těchto předplatních jízdenek není závislá od ujetých kilometrů, ale od počtu projetých tarifních zón. Jízdenky budou vydávány na předprodejních místech dopravců pro všechny kategorie cestujících (dospělá osoba, děti do 15 let, žáci do 15 let, studenti do 26 let, ZTP, ZTP/P, důchodci nad 65 let věku). do pIlotního provozu IDS JIhočeSkého kraJe Jsou zAhrnutI tIto doprAvcI: • COMETT PLUS, spol. s r.o. • České dráhy, a. s. • ČSAD AUTOBUSY České Budějovice a.s. (obchodní značka Busem) • Dopravní podnik města České Budějovice, a.s. (pouze na území města České Budějovice) • GW BUS a.s. (dříve ČSAD JIHOTRANS) Mezi zásadní přednosti IDS JK patří cenové zvýhodnění časových jízdenek (ušetříte oproti nákupu jednorázových jízdenek) a rychlé odbavení spolu s bezproblémovým přestupováním mezi jednotlivými druhy dopravy (cestující se vždy prokáže řidiči jednou předplatní jízdenkou). Současně dochází k rozšíření platnosti předplatních časových kupónů městské hromadné dopravy v Českých Budějovicích na linkové autobusy a vlaky na katastrálním území města České Budějovice. rozsAh zAIntegrovAného území IDS JK se rozkládá v okruhu cca do 20 km od Českých Budějovic, na jednu jízdenku se dostanete na Křemežsko, do Zlaté Koruny, na Borovansko a Trhosvinensko, ve směru na severovýchod do Ševětína, ve směru na severozápad například do Zlivi či Holašovic. Mapa zón spolu se seznamem obcí je uvedena na zadní straně. Do IDS JK je v současné době zařazeno celkem 88 autobusových linek, železničních tratí a linek MHD České Budějovice (či jejich částí). Jejich aktuální seznam naleznete na webu www.idsjk.cz. nákup Jízdenek Jízdenky si spolu s průkazkami zakoupíte na autobusových nádražích v Českých Budějovicích, Týně nad Vltavou a v Českém Krumlově, a na pokladnách ČD – České Budějovice, Hluboká nad Vltavou, Zliv a Český Krumlov. průkAzky IDS Jk K předplatním časovým jízdenkám IDS JK je nutné vlastnit průkaz s fotkou. Průkaz IDS JK je určen pro kategorie cestujících: dospělé osoby, děti do 15 let a důchodci nad 65 let a je k dispozici na předprodejních místech. Cena za vydání průkazu a ověření údajů je 30 Kč. Kategorie cestujících žáci, studenti, ZTP a ZTP/P zakoupí časové jízdenky IDS JK po předložení příslušných celostátně platných průkazů. zónový tArIf Území IDS JK je rozděleno na tarifní zóny, každá zóna zahrnuje jednu anebo více obcí. České Budějovice se skládají ze zón 100+101, přičemž zóna 101 je pouze pro linkové autobusy a vlaky, zatímco zóna 100 je pro MHD. Cestující, kteří mají zakoupenou předplatní časovou jízdenku MHD České Budějovice nebo jízdenku IDS JK na zónu 100, mohou bezplatně cestovat v rámci katastrálního území města České Budějovice i linkovými autobusy a vlaky. Nevíte, kolik a jaké zóny potřebujete zakoupit? K tomuto je vytvořen interaktivní vyhledávač zón a dopravního spojení, který je dostupný na adrese: www.idsjk.cz. Zde také najdete ceník a další důležité informace. oznAčení vozIdel A zAstávek Všechna vozidla (mimo MHD), která budou nasazena v IDS JK, jsou označena nálepkami s logem IDS JK u vstupních dveří. Autobusové zastávky na území IDS JK jsou označeny logem dopravního systému, na první pohled tak uvidíte, zda-li můžete v této zastávce využívat integrovanou dopravu.